Radosne odchudzanie

odchudzanie

Produkty pochodzące ze zdrowej natury są najdoskonalszym pożywieniem dla naszego organizmu. 

Regulując zapotrzebowanie na ważne składniki budulcowe, wyrzucają ochotę na produkty zawierające niepotrzebne organizmowi substancje, takie jak toksyny, barwniki, konserwanty, zbędne tłuszcze, cukry oraz wiele innych.

Pomoc przy odchudzaniu

Nadwaga prowadzi do wysokiego ciśnienia krwi, chorób serca i arteriosklerozy. Nadwaga w średnim i starszym wieku prawie zawsze wywołuje te choroby. 

Zwykłe pożywienie zawiera olej i tłuszcz, łuskany ryz, biały chleb, rafinowany cukier w ilości, którą spala się w ciele bez resztek tylko z wielkim trudem. Jeśli spalanie nie funkcjonuje, substancje odżywcze pozostają nierozłożone i odkładają się w formie tłuszczu. 

Spalanie odbywa się za pomocą enzymów. Dzięki wsparciu enzymów pomagających w metabolizmie tłuszczów można redukować nadwagę. 

Aktywne składniki soku z młodych liści jęczmienia są lepszą alternatywą kontroli masy ciała niż sama dieta. 

Nadwaga jest także problemem hormonów tarczycy. 

Jeśli tłuszczu jest dużo, właśnie te hormony pobudzają jego przerabianie. Obniżenie wydzielania hormonu tarczycy zwiększa wzrost masy. 

Zielony napój neutralizuje kwasowość płynów ciała. W ten sposób spontanicznie wzmacnia funkcję tarczycy. Nie gwarantuje natychmiastowego obniżenia wagi. 

Ograniczcie jednak tłuszcze, skrobię i cukry, rozpocznijcie odpowiednie ćwiczenia fizyczne, dodając trzy razy dziennie łyżeczkę ekstraktu z jęczmienia i zaczniecie chudnąć.

odchudzanie

Jeżeli zaczną Państwo suplementację spiruliną i chlorellą dobrze będzie podejść z miłością do swojego organizmu i ciała.

Efekty zmniejszenia uczucia głodu będą widoczne dopiero po jakimś czasie. Nie oczekujcie, że zaczniecie brać chlorellę przez jeden dzień i nagle skończy się Wasz pęd ku jedzeniu. 

Wasz organizm może potrzebować tygodni, a nawet miesięcy, aby dostosować się do nowych nawyków żywieniowych. Zwłaszcza zmiany hormonalne potrzebują dużo czasu, gdyż Wasz organizm ma prawdopodobnie nawyk zwalniania nadwyżki insuliny w odpowiedzi na żywność oczyszczaną, którą w większości spożywacie.

To prowadzi do jeszcze jednego wniosku. Kilka gramów spiruliny czy chlorelli nie może zneutralizować setki gramów białej mąki, syropu kukurydzianego, ciastek, chlebów itd. 

Faktem jest, że mikroalgi mogą pomóc w redukcji zapotrzebowania organizmu na węglowodany, ale ich nie wyeliminują, jeżeli Państwo nie będą chcieli ich wyeliminować ze swojej diety. 

Chlorella i spirulina mogą tylko pomóc w podjęciu tej decyzji, ale nie przeskoczą szkodliwych  nawyków żywieniowych.”

Algi, chlorella i odchudzanie

W wyniku wielu badań klinicznych udowodniono, że mikroalgi są bardzo efektywne podczas odchudzania. 

Jest tak głównie z powodu dwóch czynników: uzupełniają niedobory związków mineralnych, witamin itp., oraz zawierają kwas GLA (gammalinolenowy).

Ze strony niedoborów w organizmie otyłość jest rezultatem nie tylko spożywania znacznej ilości kalorii, ale co najważniejsze, niepoprawnym działaniu endokryny, która w efekcie powoduje nadprodukcję insuliny co prowadzi do uczucia głodu, pomimo że nie potrzebujemy już więcej jeść. 

Jest to jeden z powodów, dlaczego ludzie tyją pomimo iż tego nie chcą: po prostu sygnał uczucia głodu jest zbyt silny aby go zignorować.

Poprzez dostarczanie organizmowi związków odżywczych, których potrzebuje, to uczucie głodu może być w znacznym stopniu zredukowane a poziom endokryny może zostać przywrócony do normy. 

Potrzebne składniki odżywcze są w świetny sposób dostarczana przez spirulinę i chlorellę. Dlatego te dwa suplementy, przyczyniają się w tak prosty sposób do utraty wagi. A nie dlatego, że mają jakieś specjalne właściwości.

Oczywiście, prawdziwa utrata wagi nie przyjdzie sama, gdy będziemy tylko i wyłącznie spożywać te suplementy: one tylko tworzą odpowiednie warunki do odchudzania.

Osoby odchudzające się muszą zrezygnować albo ograniczyć spożycie przetworzonej żywność, tłuszczy takich jak margaryna, cukrów i innych produktów przyczyniających się do przybierania na masie. 

Bez tego, nadmiar wagi nigdy nie zniknie. Tak samo jak osoba, która nie uprawia żadnego sportu, chociażby rekreacyjnie, w zdrowy sposób nie zrzuci tłuszczu, bez względu na dietę jaką stosuje.

Drugim istotnym czynnikiem, który sprawia że opisywane mikroalgi przyczyniają się do utraty wagi jest zawartość kwasu GLA w spirulinie. 

Ten niezbędny kwas tłuszczowy pomaga regulować poziom cukru oraz insuliny, która naturalnie prowadzi do redukcji odkładania węglowodanów. 

A spirulina jest najbogatszym źródłem GLA na Ziemi. Nie ma lepszego sposobu aby włączyć kwas GLA do swojej diety niż włączyć spirulinę do niej.

Podsumowując, zarówno spirulina jak i chlorella powinny być dodatkiem do diety podczas odchudzania, jako element zaspokajający zapotrzebowanie na związki odżywcze. 

Są w stanie znacznie zredukować sygnał uczucia głodu, dostarczyć bardzo potrzebne składniki odżywcze w przyswajalnej postaci i działać jako niesamowite źródło dodatkowo pożytecznych substancji dla organizmu takich jak kwas GLA. Jęczmień i chlorella pomagają dostarczyć do naszego organizmu energię. 

Należy jednak pamiętać, że nie wezmą naszego ciała i nie poćwiczą za nas. O to musimy postarać się sami. 

odchudzanie