Chlorella

chlorella

JAK DZIAŁA CHLORELLA?

Przy jakich problemach zdrowotnych stosuje się Chlorellę?

W żadnym wypadku Chlorelli ani innych zielonych produktów nie mylmy z lekami. Zielone produkty żywnościowe nie mają nic wspólnego z lekami oprócz tego, że czasem działają lepiej.

Dlaczego? Ponieważ często rozwiązują przyczynę choroby, a nie jej objawy. Chlorella działa korzystnie przy problemach w których powstaniu swój współudział ma nie odpowiednie odżywianie. Zalecenie tego skoncentrowanego warzywa jest odpowiednie jak i dla zdrowych, żeby przedłużyli sobie zdrowie tak i dla chorych, żeby przyspieszy uzdrawianie.

Tak samo jest ogólnie słuszne zalecenie „suplementu” ruchu, odpoczynku, spożywania odpowiedniej ilości płynów, pozytywnego nastawienia itd. Te „suplementy zdrowia” są odpowiednie dla zdrowych i chorych z tych samych powodów, te „suplementy” czynią system immunologiczny bardziej zdolnym do zdrowego trybu życia. 

Odpowiedź na pierwotne pytanie o użycie Chlorelli przy „konkretnych” problemach jest taka sama jak i użycie pozostałych „suplementów”. Na jaką chorobę nie jest odpowiedni suplement „czułości”, pieszczoty, miłości, dobrego działania, opieki na współdziałanie z piękną naturą? 

Przy takiej chorobie nie działa korzystnie enzymoterapia, terapia witaminowa, picie odpowiedniej ilości płynów i helioterapia?

Chlorella – „koncentrat” pełny witamin

Pod względem zawartości kilku witamin absolutnie prowadzi.
Jest przebogata w witaminy grupy B. I w ten sposób zwiększa odporność organizmu na stres. 

Zawiera molekuły “młodości” – przeciwutleniacze, witaminę C, a przede wszystkim beta karoten. Nowoczesne teorie widzą przyczynę starzenia w działaniu „wolnych rodników”.

Przeciwutleniacze powstrzymują ich zabójcze, kaskadowe działanie. Zmniejszają ilość odpadów komórkowych, przez co spowalniają proces starzenia. Komórki chronione przez antyoksydanty żyją „radośniej” i dłużej.

Antyoksydanty nie usuwają odpadów ale chronią przed ich powstawaniem. W ten sposób oczyszczają i odmładzają organizm na poziomie molekularnym. Codziennie słyszymy od osób korzystających z dobrodziejstw chlorelli, o ich lepszym samopoczuciu i pozytywnych konsekwencjach.
 

Chlorella i mineralne siły dla ruchu i życia.

Algi są bogatsze w minerały niż rośliny lądowe. Chlorella zawiera 20x więcej żelaza niż szpinak. Dzięki niemu, witaminom z grupy B, C i chlorofilowi walczy z niedokrwistością. Wapnia ma 11x więcej niż mleko krowie! 

Magnez wspiera aktywność nerwową i mięśniową. Jej minerały wiążą się organicznie i są maksymalnie wykorzystywane. Minerały wypierają z organizmu metale ciężkie. 

Minerały pomagają komórkom w przyjmowaniu wody i przez to umożliwiają wypłukiwanie toksyn. Przy ich dostatecznej ilości substancje trujące gorzej wbudowują się w organizm.

Chlorella – interakcja z rożnymi lekami

Chlorella nie wchodzi w interakcje z żadnymi lekami, innymi suplementami, ani substancjami zawartymi w kawie, herbacie, czy z alkoholem. 

Oznacza to, że niepożądane objawy nie wystąpią nawet wtedy, kiedy pastylki stworzone z tej algi popijesz kawą, co w przypadku wielu suplementów syntetycznych skończyłoby się ostrą biegunką, mdłościami, nie wspominając o ograniczeniu do zera skuteczności danego suplementu.

W przypadku alg oczywiście możesz się skonsultować ze swoim dietetykiem, jednak głównie w celu ustalenia zalecanej dawki – przeciwwskazań do stosowania tego suplementu praktycznie nie stwierdzono, jedynie osoby borykające się z niektórymi chorobami autoimmunologicznymi powinny wstrzymać się od włączenia jej do swojej diety.

W przypadku pozostałych osób, jedynym powodem, aby zrezygnować z suplementacji, może być pełnowartościowa dieta, w której nie brakuje żadnej substancji, co, zważywszy na dominujący dziś styl życia, jest raczej wątpliwe.

chlorella

Witamina B12

Witamina B12 jest to największa i najbardziej skomplikowana witamina jakiej człowiek potrzebuje do zdrowego życia. Jest też trudna w syntezie i produkcji przez zwierzęta i rośliny, ale ani jedne ani drugie nie syntezują witaminy B12. Robią to tylko bakterie fermentujące. 

Bakterie znajdujące się na korzeniach roślin oraz na szczątkach organicznych, czy też w glebie produkują kobalaminę, czyli witaminę B12.

Wyróżniamy różne postacie kobalaminy. Niektóre są dobre dla ludzi, a niektóre, tak jak pseudokobalamina mogą być trujące. Dobrze, że mechanizm naszego organizmu wchłania tylko tą kobalaminę, która jest tą właściwą.

Działanie kobalaminy czyli witaminy B12 jest niezwykle rozległe: między innymi leczy choroby neuronowe, a także depresję i choroby psychotyczne. 

B12 jest niezbędna do syntezy mieliny obecnej w komórkach nerwowych. Jeżeli ich nie ma to w stanach zapalnych neuronalnych pojawia się choroba.

Witamina B12 pomaga także w zaburzeniach słuchu, w zawrotach głowy czy problemach z błędnikiem, ponieważ chodzi tutaj o zaburzenia sygnałów neuronowych, a neuronów mamy w swoim mózgu aż sto miliardów.

Witamina B12 niezwykle pomaga w problemach z mówieniem, w różnorakich neuralgiach, w swędzeniu skóry, w problemach z węchem oraz zaburzeniach smaku, a także w zaburzeniach wzrokowych.

 

Gdzie znaleźć Witaminę B12?

Doskonałą rośliną zawierającą witaminę B12 jest alga Chlorella. Dostarcza organizmowi cennych substancji takich jak aminokwasy, witaminy, minerały: fosforu, potasu, magnezu, wapnia (ich koncentracja jest wyższa niż u innych roślin lądowych), pierwiastków śladowych: żelaza, manganu, cynku, molibdenu, miedzi i kobaltu (chelatowe wiązania aminokwasów).

Jest bogatym źródłem beta-karotenu (prowitaminy A), która usuwa uszkodzenia skóry powstałe w wyniku działania promieniowania ultrafioletowego, wzmacnia wzrok, zapobiega zaćmie i przeciwdziała rozwojowi rak płuc. 

Zawiera więcej witaminy B12 niż wątroba wołowa. Niedobór tej witaminy prowadzi do zaburzeń neurologicznych i upośledzenia sprawności intelektualnej.

Polecam sprawdzoną, najczystszą w swojej formie, czyli bez wypełniaczy i środków sklejających oraz bez resztek innych substancji, Chlorellę pyrenoidosa firmy Green Ways.