Burak

Burak Green Ways to wytłoczony i następnie wysuszony sok z buraka. Ten sok suszymy w niskiej temperaturze (31°C), dzięki czemu udaje się w nim zachować dużą ilość substancji biologicznie czynnych. 

Tak samo jak inne produkty Green Ways, również Burak Green Ways jest produktem rolnictwa ekologicznego z certyfikatem bio.

Sposób użycia

Zalecana dzienna porcja Buraka Green Ways to dla dorosłego człowieka 1 saszetka (5 gramów) 1–2× dziennie. Dzieciom w wieku powyżej 3 lat można podawać na razie pół saszetki (2,5 g) 1–2× dziennie.

Zalecaną porcję dzienną należy rozmieszać w zimnej lub letniej, niegazowanej wodzie. Koncentrację i smak napoju można regulować, dodając mniejszą lub większą ilość wody.

W saszetce z produktem mogą tworzyć się grudki. To naturalna reakcja na występowanie naturalnych cukrów, dlatego przed otwarciem należy wstrząsnąć saszetką. Buraka Green Ways należy przechowywać w ciemnym, suchym miejscu w temperaturze do 30°C.

Właściwości i korzyści

Burak Green Ways jest, oprócz witamin (przykładowo B6 i B9) i minerałów, bogatym źródłem polifenoli, rezweratrolu i betainy.

Betaina to bardzo cenna substancja. Należy do tak zwanych betalain i ma bezpośredni wpływ na komórki wątroby. Wspomaga ich regenerację.

Buraka Green Ways można łatwo wykorzystać na przykład do przygotowania koktajli i smoothie. Wspaniale pasuje głównie do dań na zimno, gdzie zachowuje substancje biologicznie czynne. Przy przygotowaniu potraw sprawdza się także jako naturalny barwnik.