Badania Chlorella

chlorella

Z powodu tych wzmacniających właściwości zielonych napojów i żywności roślinnej mówimy – nie są lekami, a mimo to uzdrawiają… Na zdrowie!

Badania wykonane przez naukowców dowodzą, że chlorofil zawarty w Chlorelli oraz niezliczona ilość enzymów, witamin i mikroelementów poprawia stan zdrowia i uzdrawia z dolegliwości. 


Japońscy, amerykańscy i czescy naukowcy od lat interesują się wpływem algi Chlorella i ekstraktu z młodego jęczmienia na choroby cywilizacyjne. 


Wyniki ich badań wskazują, że substancje fitoaktywne, xantofile i chlorofil wpływają korzystnie nie tylko na leczenie chorób cywilizacyjnych takich jak np. RZS, ale osiągają doskonałe wyniki w leczeniu i wspomaganiu leczenia takich chorób jak cukrzyca, arterioskleroza, choroba Parkinsona, przyspieszona demencja, rak piersi czy rak mózgu.

chlorella

Chlorella – „koncentrat” pełny witamin

Pod względem zawartości kilku witamin absolutnie prowadzi.
Jest przebogata w witaminy grupy B. I w ten sposób zwiększa odporność organizmu na stres. Zawiera molekuły “młodości” – przeciwutleniacze, witaminę C, a przede wszystkim beta karoten. Nowoczesne teorie widzą przyczynę starzenia w działaniu „wolnych rodników”.

Przeciwutleniacze powstrzymują ich zabójcze, kaskadowe działanie. Zmniejszają ilość odpadów komórkowych, przez co spowalniają proces starzenia. Komórki chronione przez antyoksydanty żyją „radośniej” i dłużej. Antyoksydanty nie usuwają odpadów, ale chronią przed ich powstawaniem.

W ten sposób oczyszczają i odmładzają organizm na poziomie molekularnym. Codziennie słyszymy od osób korzystających z dobrodziejstw chlorelli, o ich lepszym samopoczuciu i pozytywnych konsekwencjach.

Prace badawcze

Prace badawcze o działaniu Chlorelli pyrenoidosy

(zob. książki Chlorella pyrenoidosa i Dr. Chlorella)

Chlorella, Jewel of the Far East Dr. B. Johnsen, D.O., Ph.D., 1978

Chlorella Special Edition of Health World Magazine, 1989

Chlorella–Natural Medicinal Algae Dr. D. Steenblock, B.S., M.Sc., D.O.

Chlorella–The sun powered supernutritient and its beneficial properties, Michal Rosenbaum, M.D.

Algae, super healing qualities for body and spirit. Dr. med. Frank Liebke, 1998